інформація про інноваційні технології, сучасні методики та оздоровчі системи у закладі
СЕНСОРНА ІНТЕГРАЦІЯ
20250501_143403.mp4
СЕНСОРНИЙ ПРОСТІР
острівець спокою, який допомагає нашим вихованцям ще більше розкрити свій потенціал, набути навичок саморегуляції, знизити рівень стресу, знайти спокій, розслаблення та підтримку.
Сенсорна інтеграція - це несвідомий процес у мозку, завдяки якому вся отримана інформація від органів відчуття (зір, слух, нюх, смак, дотик, вестибулярний апарат, пропріоцепція) правильно організовується та фільтрується, що дозволяє дитині усвідомлено та адекватно реагувати на цю інформацію. Тобто, це важливий процес, під час якого дитина сприймає інформацію через органи відчуттів та опрацьовує їх.
✅Сенсорна інтеграція рекомендована: дітям із затримкою психоемоційного розвитку;
◦ дітям із СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивністю);
◦ дітям з РАС (розладом аутистичного спектру);
◦ дітям з синдромом Дауна;
◦ дітям з порушенням зору та слуху.
На заняттях із сенсорної інтеграції педагоги використовують методики та техніки, що допомагають насичувати сенсорні потреби дитини та активні вправи, які допомагають формувати своєчасні реакції. Для терапії з сенсорної інтеграції застосовуються: парашут, сенсорні іграшки, батут, гамаки, балансири, сухий басейн.
Рухова нейрокорекція
Рухова нейрокорекція - це базовий метод, який застосовують для дітей будь-якого віку щодо корекції порушень розвитку та активації вищих психічних функцій головного мозку. Основною метою нейровправ є розвиток міжпівкульних зв'язків, синхронізація роботи обох півкуль головного мозку, розвиток координації рухів, розвиток моторного планування та активізація розумової діяльності.
Механотерапія — комплекс лікувальних, профілактичних та відновлювальних вправ за допомогою спеціальних засобів (апарати, блокові тренажери, маятникові пристрої, ортопедичні установки) на покращення рухливості суглобів, окремих м'язів та їхніх груп. Використовується для дозованого навантаження та ізольованого опрацювання окремих груп м’язів або суглобів.
Головними перевагами застосування механотерапії є:
можливість локального впливу на обрану ланку опорно-рухового апарату;
індивідуальний підбір тривалості та рівня навантаження;
можливість добирати режим виконання (активно, активно-пасивно, пасивно).
МУЗИЧНА ТЕРАПІЯ
Музична терапія для дітей з особливими потребами спрямована на реалізацію специфічного завдання – корекцію психофізичних порушень дітей, зокрема корекцію їх психоемоційного стану. Музика позитивно впливає на вегетативну нервову систему дитини, є стимулятором мовленнєвих процесів і стабілізатором комунікативних взаємин між дорослими та дітьми.
Музика використовується під час навчальних занять з ЛФК як метод всебічної й багатоаспектної стимуляції розвитку дитини. Враховуючи природні потреби дитини, вона частіше за все приймає форму активної терапії. Завдяки спілкуванню з нею діти можуть звільнитись від заборон і забути про обмежуючі їх труднощі.